Newsy

Zespół startowy projektu "Z polską szarlotką do Chin"

ZESPÓŁ STARTOWY

The EUROPA Corporation Ltd. jest przedsiębiorstwem zarejestrowanym i działającym w Hongkong. Specjalizuje się w marketingu B2B i B2C, doradztwie biznesowym dla firm, szczególnie sektora spożywczego, świadczy usługi organizacyjne i zarządcze. Europa Corp. to zespół doświadczonych profesjonalistów z zakresu marketingu, finansów inwestycyjnych, księgowości, zarządzania projektami i handlu międzynarodowego. Zespół tworzą partnerzy z Hongkongu, Chin Ludowych i Polski. Firma między innymi organizuje debiut rynkowy w Hongkongu dwóch polskich spółek akcyjnych z branży czekoladowej, organizuje kompleksowy serwis logistyczny dla obsługi firm z Hongkongu i prowincji Guangdong w EU z bazą w Polsce, promuje projekt „Z polską szarlotką do Chin”.

www.europacorp.com.hk

Antoni ROSZCZUK jest partnerem i członkiem zarządu w Europa Corp. Ltd. Działa w Hongkongu i Warszawie. Jest ekspertem rynków i mediów chińskich, przedsiębiorcą, był także uznanym producentem muzycznym, wydawcą, ale zawsze organizatorem projektów gospodarczych. Jako jedyny Europejczyk uhonorowany przez chińskie Ministerstwo radia Filmu i Telewizji nagrodą Złotej Płyty za efekty swojej pracy z artystami chińskimi w muzyce poważnej. Jako producent muzyczny zrealizował na własne ryzyko i wydał ponad 350 albumów płytowych na świecie. Współpracował m.in. z Czesław Niemen, Kora i Maanam, John Porter, Frank Zappa i Sting. Od 32 lat aktywny biznesowo w Chinach i Hongkongu.

Wilson LEUNG jest partnerem i członkiem zarządu w Europa Corp.Ltd. Absolwent University of Hongkongu. Karierę zaczął kierując Economic Intelligence Unit w HK Export Credit Insurance Corp. Od 1990 reprezentował w HK przedsiębiorstwa z sektora spożywczego i usług z USA, Niemiec i Francji. Od 2007 partner w Polytech Consulting Corp. i expert od rynków Chin Ludowych. Ekspert przygotowujący debiuty spółek akcyjnych na HK Stock Exchange. Wiceprezes i Skarbnik organizacji the Victoria Jackees. Członek Hongkong General Chamber of Commerce – Europan & Africa Commitee. Prezes HK Affair Society – grupy wpływu (lobby) reprezentowanej we władzach Hongkongu i odpowiedzialnej za liberalizację biznesu.

Maria MURZA-MUCHA jest architektem, członkiem Polskiej Izby Architektów. Od 1994 r. prowadzi własną firmę projektową FINE ARCH. Jest autorką wielu projektów budynków i zespołów mieszkalnych na warszawskim Ursynowie, w Piasecznie i w Górze Kalwarii. Zaprojektowała i zrealizowała wiele wnętrz zarówno usługowych jak i mieszkalnych.

www.pracowniafinearch.wix.com/finearch