Newsy

Zapraszamy na Festiwal piwa do Poznania

W drugiej połowie maja nad Poznańską Starą Rzeźnią uniesie się zapach chmielu, który zwiastować będzie rozpoczęcie Festiwalu piwa i Food Trucków Beer Friends Festival.


Będzie to pierwsza edycja 3-dniowego święta złocistego trunku, którego głównym założeniem jest szerzenie kultury picia piwa. Smak napojów niszowych marek z niewielkich polskich browarów, uznanych na świecie browarów belgijskich i czeskich z pewnością złamie stereotyp piwa jako pospolitego trunku.
Na tym jednak nie koniec - na Beer Friends Festival znaleźć będzie można specjalną strefę wypełnioną po brzegi jedzeniem z najlepszych w Polsce food trucków. Pojawią się goście z Warszawy, Łodzi, Wrocławia, Trójmiasta, ale także lokalne, poznańskie gwiazdy. Wystawcy zaoferują całe bogactwo ulicznych smaków - od bratwurstów, przez kuchnię węgięrską, aż po tradycyjne burgery. 

W sobotę 23 maja odbędą się pokazy kulinarne z udziałem szefów kuchni najlepszych poznańskich restauracji. Kucharze z Warto Nad Wartą, Wieniawskiego5, Nowa Sytuacja, LARS LARS & LARS, Racja Mięsa i Kriek Belgian Pub & Cafe zaprezentują swoje talenty i niecodzienne podejście do świata kulinarnego tworząc dania na bazie piwa.

Dla spragnionych wiedzy piwoszy przygotowano wyjątkowe seminaria dotyczące branży browarniczej i wykłady o food pairingu – sztuce gotowania polegającej na dobieraniu pozornie niepasujących do siebie składników. 
Festiwal rozpocznie się 22 maja o godz. 10.00 i potrwa do 24 maja do godziny 20.00. Bilet jednorazowego wstępu na imprezę kosztuje 5 zł.

Stara Rzeźnia Poznań wejście od Garbar.