Newsy

Obrodziło medalami w Asturii!

Mówiliśmy że EnoExpo to dopiero początek?

Sprawdziło się. Mamy wyniki z Gijon. Jubileuszowy, choć pandemiczny 10. Galowy Salon Cydrów (SISGA) był znowu szczęśliwy dla polskich cydrowników.

Spośród 72 uczestników z 23 krajów (nawet z Francji, Bretanii i Normandii nasi zebrali ponad 23 medale we wszystkich kolorach, z dużym udziałem złota i srebra. Są starzy znajomi, jak Dariusz Koroś (Cydr Chyliczki), Krzysztof Winnicki (Cydr Jabłkowy), Henryk Nowakowski (Cydr z Trzebnicy). Najbardziej cieszy silna wytrawna reprezentacja młodzieży wśród rynkowych wyjadaczy: Aleksandra Buła (Szczepanówka), Piotr Marzęcki (Podlaski), Michał Oleksiński (Opoczka). 

Hiszpanów zachwyciły polskie bardzo słodkie propozycje: złote medale przypadły już nagradzanym cydrom lodowym (Chyliczki 2017 i Jabłkowy 2020) i niezwykłemu debiutantowi z krainy miodu (Miód Podlaski Wędzone Jabłko). Po cichu uważamy zaledwie srebro dla wymrożonych gruszek z Chyliczek i WINI za krzyczącą niesprawiedliwość, ale z wyrokami sądu się nie dyskutuje.

Czy jeszcze trzeba kogoś przekonywać, że polscy cydrowi rzemieślnicy to klasa światowa? 

Aż się prosi wysłać reprezentację medalową na objazd kilku najpoważniejszych światowych targów żywności. W realu czy online - nie ma na co czekać!