Newsy

Konkurs ENOEXPO 2020 rozstrzygnięty!

Rok olimpijski ciężki nie tylko dla sportu – odwołano najważniejsze konkursy w Anglii, gdzie nasze cydry znakomicie sobie radzą: na Royal Bath & WestThree Counties Show, w Cider Museum

Także tłumy odwiedzające Cider World we Frankfurcie muszą poczekać na lepsze czasy. Jednak 2020 nie będzie rokiem całkiem straconym - cydrownicy nie dają o sobie zapomnieć i startują na imprezach jesiennych. Na początek Kraków. Jury ENOEXPO 2020 właśnie ogłosiło wyniki. 

Górę podium zajął Krzysztof Winnicki WINI z wymrożoną gruszką i jabłkiem - złoto dla lodowego perry PIRUM i srebro dla lodowego cydru. Dodatkowo PIRUM otrzymało Wyróżnienie Specjalne za oryginalny charakter i świetną jakość produktu.

 

Brązem podzielili się: podlubelskie Gospodarstwo Ogrodnicze Szczepanówka za Cydr Szczepanówka 2018 oraz Cydr Chyliczki za  Chmielony Sad 2019.

         

 

Gratulujemy laureatom! Cieszymy się, że walka o doskonałość jest zacięta, pojawiają się nowi pretendenci, a mazowiecki cydr skutecznie potwierdza swoją markę. Tym bardziej, że winiarze nie skrzywili się na solidnie chmielony cydr z Chyliczek! 

Gala medalowa i targi ENOEXPO 2020 już za miesiąc, 4-6 listopada.