Newsy

Jak się nie dać pandemii? 2 maja z cydrem

Koronawirus cydrownikom życia nie ułatwia. Hotele, puby i restauracje zamknięte -  jak tu nie stracić kontaktu z konsumentami? Maison cidricole de Bretagne, federacja blisko 300 bretońskich cydrowników i sadowników podała, że po miesiącu kwarantanny spadek sprzedaży wyniósł 43%. W kwietniu ma być jeszcze gorzej: 71%.

Każdy myśli o e-sprzedaży, ale to jeszcze trudniejsze niż kulejące e-lekcje. A tymczasem leży promocja cydru, chociaż ministrowi zdrowia jakoś nie przeszkadza wszechobecna reklama koncernów piwnych, w tym produktów cydropodobnych.

Skoro Rolling Stonesi mogli wypromować właśnie nową płytę https://rollingstones.com/livinginaghosttown/ występując w internecie, to warto spróbować podobnej metody dla cydru. Gabe Cook (Ciderologist), niezmordowany promotor rzemieślniczego cydru proponuje globalne spotkanie przy kieliszku: The World's Biggest Cider Tasting. To już 2 maja o godzinie 21:00. Wpadajcie na @ciderologist Instagram, gdzie całe szaleństwo będzie miało miejsce:  https://www.instagram.com/ciderologist/